Роналдо мечтае за публика на стадионите

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо призна дека му недостасувале навивачите на трибините на стадионите. На гледачите им е забрането да присуствуваат на средбите поради пандемијата на коронавирус.

– На сите ни недостасуваат навивачите на стадионите и се надеваме дека работите ќе се променат многу брзо. Но, дотогаш, одиме понатаму! – напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Португалецот објави фотографија од натпреварот од 6. коло на Лигата на шампионите против Барселона (3:0). На оваа средба, тој беше двоен стрелец. 

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Спорт

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Read more

УЕФА: Реал најуспешен во историјата на ЛШ, Вардар најдобро рангиран македонски клуб

Read more

Роналдо мечтае за публика на стадионите

Read more

Коронавирус и во Баерн Минхен

Read more
 

Ново

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Читај повеќе

721 нов случаj на COVID-19 од 3.816 тестирања

Читај повеќе

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Читај повеќе

Протест против градење висококатници во Ѓорче Петров

Читај повеќе

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Читај повеќе

Иран: Американските напади на Сирија поттикнуваат тероризам

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за серијата „The Irregulars“

Читај повеќе

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Во Русија почна тестирањето на вакцината Sputnik V Light

Читај повеќе