Роналдо повторно има нова ѕверка, со моќен мотор

Кристијано Роналдо се појави во јавноста со најновото Ferrari Daytona SP3 вреден 2,3 милиони евра, додавајќи го во својата импресивна колекција на суперавтомобили.

За време на репрезентативната пауза, Роналдо пристигна на собирот со ново Ferrari во кое беше фотографиран пред хотелот „Four Seasons“, пред да им се придружи на соиграчите.

Видеото е објавено на Instagram, а новиот автомобил на Роналдо очекувано привлече големо внимание и многумина во коментарите го опишаа како „вселенски брод“, а објавата ѝ се допадна и на неговата девојка Георгина.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Katchow (@lisbon.cars)

Ferrari Daytona SP3 има 840 коњски сили со максимална брзина од 340 км/ч. Автомобилот исто така може да забрза од 0 до 100 км/ч за само 2,85 секунди, а новиот модел го има најмоќниот мотор со внатрешно согорување од било кое Ferrari.

Португалскиот ас во својата гаража може да се пофали со супермодели како Ferrari, Lamborghini, Mercedes и Bugatti, што е сон на сите вљубеници во автомобили.

Но, синоќа тој немаше причина да биде задоволен со оглед на тоа што неговата репрезентација неочекувано загуби на гостувањето кај Словенија со 2:0 со головите на Адам Гнезда Черин во 72. и на Тими Макс Елшник во 80-тата минута. Роналдо го одигра целиот натпревар.

реклама

Фудбал

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Read more
 

Спорт

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе