Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Контроверзната руска ММА организација Epic Fighting Championship организираше борба во супертешка категорија меѓу професионалниот борач Данијал Елбаев и двајца руски блогери, во меч двајца против еден.

И покрај тоа што блогерите тежеа 226 килограми повеќе од Елбаев, рускиот борач успеа да ги нокаутира за 22 секунди.

Елбаев прво го нокаутира едниот блогер, а потоа го собори другиот, удирајќи го по главата.

Судијата мораше да ја прекине борбата по нокаутот. Сепак, поразените побараа реванш, а Елбаев повторно ги победи.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Останати спортови

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Read more

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Read more

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Read more

Развиорено македонското знаме на Медитеранските игри во Алжир

Read more
 

Спорт

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе

Почна најчудниот Вимблдон досега: Ѓоковиќ и Надал повторно фаворити, се враќа Серена

Читај повеќе