Саудискиот дом на Роналдо: Луксузен стан со 17 соби, чини 280.000 евра месечно

Кристијано Роналдо изгуби малку време за да се осигура дека тој и неговото семејство ќе бидат кралски примени во нивната нова татковина, открива MailOnline.

Португалскиот напаѓач стана уште побогат човек со преселувањето во Саудиска Арабија минатата недела, а живее во сместување погодно за крал, кое му нуди најдобар поглед на главниот град во најубавото опкружување.

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, кој потпиша договор вреден повеќе од 450 милиони евра за во голема мера непознатиот клуб Ал Наср од саудиската Про лига, живее во една од највисоките згради во земјата - Kingdom Tower.

Сместен е во еден од најдобрите апартмани што Ријад може да ги понуди. Станот има 17 соби во кои живее неговото семејство, пријателите и чуварите.

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња едвај мора да крене прст бидејќи сите негови потреби се задоволени во луксузниот апартман на хотелот Four Seasons каде најголемите соби покриваат повеќе од 900 метри.

URL

Огромниот Kingdom Suite е резервиран за еден месец и е еден од најдобрите во зградата која има 99 ката. Неговиот стан се простира на два ката.

Цената на хотелскиот апартман не е ни наведена на веб-страницата на хотелот и мора да се резервира приватно, исто како и соседниот Royal Suite.

Но, помалиот „претседателски апартман“ може да се резервира преку интернет, а една ноќ чини неверојатни 3.700 евра.

Хотелската сметка за Роналдо и неговата придружба се проценува дека надминува 280.000 евра кога тој ќе се одјави и ќе најде постојан дом за својата партнерка Герогина Родрогиес и нивните пет деца.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Архитектура

Брутализам, брутализам насекаде

Read more

Во Кина постои метро што минува низ станбена зграда

Read more

15 најстари градби во светот што уште постојат

Read more

23 мегапроекти што се градат во 2023 година

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе