Се надеваме дека не се сериозни со ова

Град Скопје на официјалниот профил на Фејсбук се пофали дека се гради пристапна рампа кон пешачкиот мост во Сарај за лицата со потешкотии во движењето. Граѓаните реагираат дека на „капитален проект како овој" и на рампа со ваков агол - и човек без потешкотии тешко би можел да истурка количка, a има и такви кои ги прашуваат дали се нормални.

Линк до ФБ објавата на Град Скопје.

Надополнето: По реакциите, со објаснување излезе и Град Скопје, а објаснувањето ви го пренесуваме во целост:

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

#мкфејл

Охрид го возвраќа ударот

Read more

Струшка ситуација

Read more

Се надеваме дека не се сериозни со ова

Read more

Три прашања за Стевчо Јакимовски и Општина Карпош во врска со исклучувањето на уличното осветлување

Read more
 

Магазин

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе

Гинеколог ги советува паровите кои се мачат со неплодност

Читај повеќе

Кое е најдоброто време да им ставите вода на растенијата во лето?

Читај повеќе

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Читај повеќе

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе