Сè што е погрешно со „8 Mile“

Филмот „8 Mile“ од 2002 година, со Еминем во главната улога, доби позитивни критики и заработка поголема од 243 милиони долари.  Критиките најмногу беа насочени кон музиката и изведбата на песните од Еминем.

Во 2003 година Еминем доби Оскар за најдобра оригинална песна за синглот „Lose Yourself“ од албумот „8 Mile“. Со тоа стана првиот хип хоп артист кој бил награден со Оскар. Филмот беше номиниран за 32 награди, а доби 11.

Но, тоа не ги спречи момците од Cinema Sins да пронајдат што сè е погрешно во него.

реклама

Филм & ТВ

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more