Сè што е погрешно со „Honey I Shrunk The Kids“

Научно-фантастичната комедија „Honey I Shrunk The Kids“ од 1989 година ја раскажува приказната за пронаоѓач кој случајно ќе ги смали децата со неговата електромагнетна машина за смалување работи. Со тоа децата ќе се најдат во интересна и луда ситуација во која растенијата и инсектите ќе изгледаат застрашувачки.

Филмот заработи 222 милиони долари на бокс-офисот и доби прилично позитивни критики од критичарите и публиката. Поради успехот доби две продолженија, „Honey, I Blew Up the Kid“ во 1992 година и „Honey, We Shrunk Ourselves“ во 1997 година, кои добија негативни критики.

Но, успехот на првиот филм не е пречка за Cinema Sins да откријат колку филмски гревови има во „Honey I Shrunk The Kids“.

реклама

Филм & ТВ

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more