Сè што е погрешно со „Tenet“

Научно-фантастичниот филм „Tenet“ на Кристофер Нолан во септември заработи над 250 милиони долари на глобалниот бокс-офис, а со недели наназад е прв на листата на најпиратирани филмови.

Како и во другите проекти на Нолан и во овој филм е вклучен елементот на патување низ времето за да може Вашингтон да ја оствари целта.

Филмот доби низа позитивни критики и одлични оцени, но тоа не значи дека нема „гревови“. Екипата на CinemaSins ги наброја филмските „гревови“ на „Tenet“.

реклама

Филм & ТВ

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Read more

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Read more

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Read more

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more