Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Време е за уште една интересна анализа на Gameranx, овојпат поврзана со неочекувани пресврти во приказната на познати видеоигри.

Многу игрици имаат пресврти, заплети и изненадувачки откритија, но само неколку успеале да ја сменат и потресат целата франшиза.

Ова се седумте најшокантни такви примери.

реклама

Гејминг

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Read more

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more

Познато дали видеоигрите за PS3 ќе бидат достапни за PlayStation 5

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more
play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Read more
play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more