Секс ситуации кои се подеднакво непријатни и за мажите и за жените

Додека некои жени најмногу се грижат за физичкиот изглед во текот на сексот, а мажите стравуваат за постигнување и одржување на ерекција, некои стравови се универзални и кај двата пола.

Одвоивме неколку такви секс ситуации:

1. Имате чуден израз на лицето во моментот на оргазам

Сите се загрижени за тоа како изгледаат во моментот на оргазам и какви звуци испуштаат, не сте единствени. Заборавете на порно филмовите и препуштете се на уживањето.

2. Пребрз оргазам

Координираното постигнување оргазам во ист момент кај две личности е ретка појава. Секој си има свој ритам кој е дополнително условен од хемијата со партнерот и неговата вештина. Понекогаш ви е страв дека ви треба многу време да постигнете оргазам? Не се вознемирувајте, тој ужива во секоја минута.

3. Како ви изгледа позадината од тој агол?

Повеќето жени чувствуваат одреден тип непријатност поврзана за телото или некој дел од телото. Кога станува збор за задницата, од неа не се имуни ни мажите кои се чувствуваат посебно изложени во пози во кои партнерката има пристап на задникот и анусот.

4. Потење на телото

Сексот поттикнува лачење на пот и тоа е нормална биолошка реакција. Но, покрај тоа, жените стравуваат дека мирисот и количината на пот ќе го одбијат партнерот од сексуално уживање. Имајте на ум дека редовните хигиенски навики би требало да ги отстранат сите реални грижи околу вашата природна арома.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Љубов и секс

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Љубовен хороскоп за февруари: Еден знак или ќе раскине, или ќе го каже судбоносното „да“

Read more

Дали постои идеален број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе