Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Иако првичната прогноза беше дека ќе биде фит за натпреварот од последното коло, сепак Милан доби лоши вести за својот ветеран.

Сезоната во Серија А за Златан Ибрахимовиќ е завршена. Иако тренерот Стефано Пиоли најави дека Ибра ќе ги пропушти наредните два натпревара со Торино вечер и в недела со Каљари, сепак нема да игра ниту на оној од последното коло кој може да биде и клучен за конечниот пласман бидејќи Милан игра со директниот конкурент за место во Лигата на пампионите, Аталанта.

Новите проценки на повредата на Ибра велат дека тој ќе мора да мирува четири недели, што значи дека дефинитивно за него сезоната во Серија А е завршена.

Сега на маки ќе биде и шведскиот селектор Јане Андерсон кој до последен момент нема да знае дали Ибра ќе може да игра. Доколку прогнозите се точни, Ибра со четири недели мирување би се вратил на време за ЕУРО, но потоа би требал да работи на неговата форма, што секако ги компликува работите.

Шведска на ЕУРО е во групата Е заедно со Шпанија, Словачка и Полска. Првиот натпревар е против Шпанија на 14 јуни. Ибра ќе ги пропушти и двете пријателски пред првенството кои Шведска ќе ги игра на домашен терен со Финска и Ерменија.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Фудбал

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more
 

Спорт

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе