Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Иако „Squid Game“ веќе неколку недели по ред беше главна тема во медиумите и на социјалните мрежи, кратко време ја задржа титулата најгледана серија на Netflix. Само неколку часа по премиерата на третата сезона на серијата „You“, јужнокорејскиот хит падна на второто место.

Третата сезона на популарната серија „You“ премиерно беше претставена на 15 октомври и за многу кратко време се искачи на врвот на најпопуларните серии на оваа платформа, пишува Business Insider.

Во психолошкиот трилер „You“ се зборува за убиецот Џои Голдберг и неговата девојка Лав Квин. Пред крајот на втората сезона гледачите дознаа дека Лав е бремена, а парот во третата сезона се сели во мало предградие за да се посвети на семејството и да го заборави мрачното минато.

Првата сезона излезе во 2018 година, а втората во 2020 година. Netflix eден ден претходно најави дека се подготвува сценарио за 4. сезона што ги израдува обожавателите ширум светот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе