Шерон Стоун немоќна да ја спречи експлицитната верзија на „Basic Instinct“

Најновата верзија на „Basic Instinct“ носи нови бонус снимки на Мајкл Даглас и Шерон Стоун, а актерката се пожали дека не може да го запре објавувањето на експлицитната верзија.

Актерката Шерон Стоун се пожали дека не може да го запре издавањето на „ХХХ верзијата“ на култниот филм „Basic Instinct“. Иако беше ѕвезда на филмот, таа нема контрола над претстојното рездание на класикот.

„Тие одлучија да издадат режисерска ХХХ верзија за 30-годишнината”, рече 63-годишната актерка во австралиското шоу A Current Affair. Кога водителката Трејси Гримшо ја праша Шерон Стоун, која со години повторуваше како била експлоатирана за време на снимањето на филмот, дали може да го запре излегувањето на новата верзија, таа рече дека не може.

Стоун вели дека тоа би било можно само доколку филмот се снима во денешно време, бидејќи постои Здружение на филмски актери, кое ги штити актерите. „Но, јас го снимив тој филм кога бев млада, па тие правила не се однесуваат на мене“, рече Шерон Стоун, која го сними „Basic Instinct“ кога имаше 34 години.

Remote video URL

И покрај несогласувањата со продукцијата на филмот, таа вели дека не жали за ништо. Дури и поради познатата сцена во која ги рашири нозете за време на полицискиот распит.

Режисерот на „Basic Instinct“ Пол Верховен пред неколку години изјави дека Шерон Стоун лажела за тоа колку „жешка“ мислела дека ќе биде сцената.

„Секоја актерка знае што ќе се види ако ја замолите да ја соблече долната облека и ја насочите камерата таму“, рече тој во 2017 година.

А, таа обновена сцена ќе се најде во новите материјали, меѓу кои ќе бидат бонус снимките на Мајкл Даглас и Шерон Стоун, а филмот наскоро треба да започне да се прикажува во киносалите, прво во Франција, а потоа и во други земји, пишува Variety.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе