Шерон Стоун откри дека позирала за Playboy за да добие улога во филм

Актерката Шерон Стоун призна дека позирала за Playboy за да напредува во кариерата.

Стоун позирала за списанието за да ја добие улогата во филмот „Basic Instinct“, филм со кој стекна голема слава и стана секс-симбол на Холивуд.

Стоун во „Basic Instinct“

„Кога сфатив дека сакам да ја добијам улогата во овој филм, одлучив да позирам за Playboy“, рече актерката.

URL

Се присети дека станала позната „преку ноќ“ по улогата во овој трилер од 1992 година.

„Сметав дека ја заслужувам таа улога, но не знаев дека ќе доживеам толкав успех“, нагласува Стоун.

Remote video URL
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Филм & ТВ

Ребел Вилсон откако ја постигна посакуваната тежина: Не е за килограмите, туку за здравјето

Read more

Бенедикт Камбербач стана миленик на жените­

Read more

Почина Лазо Голужа, творецот на „Квискотека“

Read more

Десетте најлоши филмови во историјата според Rotten Tomatoes

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ребел Вилсон откако ја постигна посакуваната тежина: Не е за килограмите, туку за здравјето

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач стана миленик на жените­

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Лазо Голужа, творецот на „Квискотека“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најлоши филмови во историјата според Rotten Tomatoes

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина оригиналниот Дарт Вејдер

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Џенифер Лопес целосно гола ја најави новата песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе