Шестиот дел од култниот Pirates of the Caribbean ќе се снима без Џони Деп

Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“, Џери Брукхајмер, планира да ја рестартира популарната франшиза, но не планира враќање на Џони Деп.

Како што пренесуваат странските медиуми, продуцентот Брукхајмер во интервју изјавил дека нема да се потпира на враќањето на Деп. Откри дека е полесно да се најдат нови луѓе отколку да се чекаат одредени актери.

Брукхајмер претходно изјави дека Деп нема да има поддршка да се врати за шестиот дел од филмот.

По петтиот дел „Dead Men Tell No Tales“ од 2017 година, Деп беше вмешан во контроверзно судење за клевета со поранешната сопруга и актерка, Амбер Херд. Судењето во 2022 година беше голема медиумска приказна, бидејќи Деп успешно го доби случајот против Херд за објавување извештај во The Washington Post во кој се тврди дека сексуално ја злоставувал.

И покрај тоа што победи на судењето во САД, Деп загуби слична тужба за клевета против Амбер Херд во Обединетото Кралство. Поради ова остана во лош глас, па на големо се зборуваше дали треба да остане дел од франшизата.

Интересно е што неодамна се појавија гласини дека Деп во филмот ќе го замени младата актерка и комичарка Ајо Едебири, а потоа се појавија нови гласини дека продукцијата на Disney сакала да ја продолжи соработката со познатиот актер, но и тогаш не стана збор за главната улога.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе