Што ќе се случи ако правите по 100 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

А.С.
/ 06.12.2022 / 17:43

Фитнес јутјуберот Лори Шо помина многу 30-дневни предизвици.

Еден од нив беше оној во кој правеше по 100 „чучњеви“ (squats) секој ден, цел месец.

Целта му беше да ги зајакне мускулите на нозете, а за да провери дали ќе има разлика и каков ќе биде резултатот, се фотографираше на првиот и последниот ден од предизвикот.

„Се надевам дека ќе забележам видлива разлика или барем ќе почувствувам поголема сила во нозете. Свесен сум дека 30 дена не се многу, па ми е јасно дека може да нема никаква промена“, рече тој на почетокот на предизвикот.

Вежбата ја правеше со неколку реквизити. Покрај еластична лента, користеше и тегови.

„Иако ми горат мускулите, ова сепак не е најинтензивната вежба што сум ја направил“, рече тој.

На крајот на 30-тиот ден од предизвикот, Шо истакна дека нозете му се малку помускулести, како и дека сега со нозе крева тегови од 130 килограми, а претходно кревал 125.

Remote video URL
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фит

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Read more

Навистина се слабее пет килограми со пешачење секој ден цел месец

Read more

Какви тренинзи нема да ви помогнат во слабеењето?

Read more

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
 

Магазин

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе