Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

М.С.
/ 28.10.2021 / 08:31

Скокањето со јаже е подобро од трчањето бидејќи се активираат и рацете, а и целото тело е во движење. Ова е една од најинтензивните форми на вежбање и согорување калории. Преку забава може да стигнете до целта – фит и здрава форма на телото.

Во видеото на YouTube каналот Body Hub ќе ви објаснат што се случува во вашето тело ако скокате со јаже секој ден по 15 минути. 

реклама

Фит

Пет „совети“ за диети и слабеење во кои не треба да верувате

Read more

Зошто треба да можете да направите барем десет склекови?

Read more

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
play_arrow

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
play_arrow

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more