Сите голови од 19. коло во 1.МФЛ: Кој е најдобар?

Во првото пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига на сите натпревари беше постигнат барем по еден гол, некаде имаше и голеада, а паднаа и неколку навистина убави голови.

Дориев (лево) по постигнувањето на голот; Фото: ФК Шкендија Тетово

Вкупно 17 голови беа постигнати на 6 натпревари, што е речиси 3 голови по натпревар или точно 2,833 во просек.

Најмногу голови паднаа во Тетово на натпреварот помеѓу Ренова и Брегалница, вкупно 6 (2:4 резултат), додека само еден имаше во Струмица и Велес на натпреварите Академија Пандев - Работнички и Борец - Шкупи.

Ако некој нѐ праша нас, би рекле дека топ 3 голови за ова коло се следниве: на Љупчо Дориев голот за 2:1 за Шкендија во Кратово, на Филип Петковски голот за 1:0 на Дербито на Македонија и на Иван Ивановски голот за водство на Силекс од 1:0 против Шкендија.

Remote video URL

Кој е вашиот фаворит?

Тагови
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Фудбал

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Read more

Пикси е новиот селектор на Србија

Read more

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Read more

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Read more
 

Спорт

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Читај повеќе

Пикси е новиот селектор на Србија

Читај повеќе

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Читај повеќе

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Читај повеќе
  • play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Читај повеќе

Буфон откри кога планира да се пензионира... ќе поигра уште малку

Читај повеќе

Мистериозна повреда го мачи Дибала, лекарите не знаат како да му помогнат

Читај повеќе

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе