Славни личности со најголема заработка на Instagram

Двејн Џонсон оваа година не е прв на листата најплатени славни личности, според спонзорираните објави на Instagram.

Меѓу 20 славни и влијателни личности со најголема заработка по објава на Instagram пост, на првото место во 2021 година е Кристијано Роналдо. За една спонзорирана објава заработува 1.604.000 долари.

На второто место е Двејн Џонсон со заработка од 1.523.000 долари.

На третото место е пејачката Аријана Гранде која за спонзорирана објава наплаќа 1.510.000 долари.

На четвртото место е Кајли Џенер со заработка од 1.494.000 долари. По неа следи пејачката Селена Гомес која заработува 1.468.000 долари по објава. На шестото место е Ким Кардашијан со заработка од 1.419.000 долари по објава.

На седмото место е Лео Меси со заработка од 1.169.000 долари, а по него е Бијонсе со 1.147.000 долари. Веднаш зад неа се Џастин Бибер со 1.112.000 долари и Кендал Џенер која заработува 1.053.000 долари.

Меѓу останатите десет кои најмногу заработуваат на Instagram се Тејлор Свифт, Џенифер Лопес, Клои Кардашијан, Мајли Сајруд, Нејмар, Кортни Кардашијан, Кевин Харт, Вират Кохли и Деми Ловато.

Тагови
реклама

Марихуана или алкохол: Што е поштетно?

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Интернет

Најпопуларното TikTok видео во 2021­

Read more

Кој беше најкористениот емотикон во 2021 година?

Read more

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Read more

Twitter забрани споделување приватни фотографии и видеа без согласност

Read more
 

Гик

  • filter

Древната палата на врвот на светот, симбол на тибетскиот будизам

Читај повеќе

Црната кутија на Земјата ќе го регистрира крајот на светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпопуларното TikTok видео во 2021­

Читај повеќе

Наезда на крастави жаби во Тајван: Немаат предатори и испуштаат отров

Читај повеќе

Instagram ја воведе опцијата „Take a Break“

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА одбра 10 нови астронаути, меѓу кои и 4 жени

Читај повеќе

WhatsApp ја воведе долгоочекуваната опција за „минливи“ пораки

Читај повеќе

Русите испраќаат еден од најбогатите Јапонци во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Ameca морничаво многу личи на човек

Читај повеќе