Спорт

play_arrow
filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн синоќа во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2.
Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед стигна на сцената како срамежливо 18-годишно момче во 2016 година и веднаш стана хит на Олд Трафорд.
Read more

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија А.
Read more

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Фудбалерите и штабот на Реал Мадрид нема да добијат никаков бонус во случај да успеат да ја освојат титулата во Ла Лига или Лигата на шампиони.
Read more

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Линиските судии на Мундијалот во Катар 2022 година би можеле да бидат заменети со роботи, изјави Јоханес Холцмилер, директор на одделот за технологија во ФИФА, во разговор за германскиот ARD.
Read more
play_arrow
filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Со уникатниот дизајн посветен на Ацтеките, не е чудно што и ден денес дресот на Мексико од 90-тите е баран од фановите.
Read more

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Таткото и тренер на Хабиб Нурмагомедов почина во болница во Москва поради компликации од коронавирусот.
Read more
play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Реал Мадрид оствари важна победа во прилично изедначен натпревар со Хетафе, а тренерот Зинедин Зидан, нормално, е задоволен.
Read more
play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Изненадувачка победа на Удинезе среде „Олимпико“ на која гол постигна и македонскиот напаѓач Илија Несторовски. Аталанта го победи Наполи и стави крај на борбата за Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Она што требаше да биде дерби за титулата излезе натпревар без значење со пирова, но висока победа на Манчестер Сити. Пред натпреварот „Граѓаните“ на новиот шампион му направија шпалир, а потоа го треснаа од земја.
Read more

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Капитенот на македонската ракометна репрезентација во интервју за Vecernji.hr изјави дека ќе остане во спортот како тренер.
Read more

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Златан Ибрахимовиќ е на чекор од заминување од Милан летово.
Read more
реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more