Стеф Кари и Дензел Вашингтон се натпреваруваа во кошарка

НБА шампионот Стеф Кари гостуваше во синоќешната епизода на „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, каде ги покажа неговите кошаркарски способности натпреварувајќи се против Дензел Вашингтон во шутирање разни предмети кон кошот.

Ова беше второ гостување на Кари во шоуто на Џими Фалон неделава, а тој во понеделникот зборуваше со него за текстот кој го напиша по повод Денот на ветераните во The Players’ Tribune.

реклама

Кошарка

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Read more

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Read more

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Read more

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more