Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк (ДПР) Денис Пушилин на својот Telegram објави дека Стивен Сигал пристигнал да го посети овој регион и дека планира да сними документарен филм кој „ќе го промени погледот на војната во Украина“.

Американскиот актер, сценарист и режисер Стивен Сигал го посети украинскиот сепаратистички регион Доњецк, што во вторникот го потврди и Пушилин.

„Стивен Сигал снима документарен филм за војната во Донбас. Денеска разговараше со воените затвореници во истражниот затвор Јеленовка“, рече Пушилин.

URL

Тој истакна дека американски филмски режисер рекол дека 98 отсто од луѓето кои зборуваат за конфликтот во Донбас во медиумите никогаш не биле во тој регион.

„Тој сака да го смени погледот на оваа војна, тешка задача. Му посакувам успех и му благодарам што ја посети Републиката во овој многу неизвесен период“, заклучи Пушилин.

Руските режимски медиуми јавуваат дека Сигал пристигнал во Донбас како „специјален претставник на руското Министерство за надворешни работи за хуманитарни односи со САД“.

Да потсетиме, руската пропагандна машина се обидува да создаде лажна слика за настаните во Украина. Исто така, тие се обидуваат да ја оправдаат агресијата врз Украина.

URL
URL
URL
URL
реклама

Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

Read more

Шокирани и збунети: Данската кралица им ги одзеде титулите на 4 внуци

Read more

Објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора

Read more

Најмоќниот нуклеарен реактор во Финска почна со производство на струја

Read more

Филм & ТВ

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Read more

Шварценегер го посети Аушвиц: Не смееме да заборавиме што се случи овде

Read more

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Read more

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Read more
 

Сцена

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Читај повеќе

Шварценегер го посети Аушвиц: Не смееме да заборавиме што се случи овде

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Читај повеќе

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Читај повеќе

Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Читај повеќе

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Читај повеќе