Аэрофлот

Аэрофлот ќе им ги врати парите за билети на мобилизираните Руси

Руската државна авиокомпанија Аэрофлот денеска соопшти дека ќе им ги врати парите за билети купени пред средата на оние Руси кои беа мобилизирани, јави CNN.
Read more
Копилот во руски патнички авион починал за време на лет

Копилот во руски патнички авион починал за време на лет

Патнички авион денеска принудно слета на аеродромот во Ростов на Дон, на југот од Русија, откако за време на летот му се слошило на копилотот, кој потоа и починал за време на слетувањето, информира регионалн
Read more
Морничава глетка: Што остана од рускиот авион по пожарот?

Морничава глетка: Што остана од рускиот авион по пожарот?

Објавени се снимки од внатрешноста на рускиот авион што се запали на аеродромот Шереметјево во Русија, при што загинаа најмалку 41 лице.  
Read more
Најмалку 41 загинат во авионската несреќа на аеродромот Шереметјево

Најмалку 41 загинат во авионската несреќа на аеродромот Шереметјево

Во авионската несреќа што синоќа се случи на московскиот аеродром Шереметјево, кога се запали авион загинаа 41 човек.
Read more
Руските пилоти не можат да добијат американски визи, загрозени летовите за САД

Руските пилоти не можат да добијат американски визи, загрозени летовите за САД

Русија може да остане бе директни летови за САД поради потешкотиите на руските екипажи на лет на Аэрофлот да добијат американски визи, соопшти руското Министерство за надворешни работи.
Read more
Ја тужи авиокомпанијата бидејќи не можел да заспие во авион

Ја тужи авиокомпанијата бидејќи не можел да заспие во авион

Лев Левченко од Сочи го тужи рускиот авиопревозник Аэрофлот бидејќи не можел да заспие за време на летот, а одморот му е важен поради специфичната работа што ја има.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more