Данела Арсовска

Твитерџиите распалија по елката на Арсовска, таа не кажува како е избран украсувачот за кој нема распишано тендер

Новогодишната елката што светна на скопскиот плоштад ги наполни со коментари социјалните мрежи.
Read more

Арсовска: Скопје ќе биде украсен и за тоа за многу помалку пари од претходно

По обвинувањата дека само македонската престолнина сѐ уште не е украсена за претстојните новогодишни празници, градоначалничката Данела Арсовска се јави со свое објаснување за ситуацијата.
Read more

Славески ќе ја тужи Арсовска: Ме обвини за фалсификување потписи

Read more

Арсовска: Мицкоски отвара чешми наместо капитални проекти во Скопје

Read more

Комити со ултиматум до Арсовска и Славевски: Имате рок од 48 часа да ги уплатите парите за Вардар

Навивачката група на Вардар побара од Град Скопје на сметката на клубот да бидат префрлени парите кои уште пред три месеци беа ветени, како помош.
Read more

Данела Арсовска не дојде на вонредната седница на Советот која сама ја побара

Read more

Арсовска избрана за претседател на Форумот на градоначалници што се одржа во Обединетите нации

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, е избрана за претседател на Форумот на градоначалниците, што се одржа во Обединетите нации во Женева, Швајцарија.
Read more

Арсовска ќе го враќа Ќосето - поднесена иницијатива до градскиот Совет

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, соопшти дека поднела иницијатива до Советот на Град Скопје за одново поставување на споменикот на револуционерот Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето.
Read more

Арсовска поднесе иницијатива за враќање на името Втора македонска бригада: Да се исправи неправдата кон 230 херои

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска до Советот на Град Скопје поднесе иницијатива за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“ која претходниот состав на советот ја променил во „Адем Демачи“, а за која В
Read more

Арсовска: Во Скопје има детални урбанистички планови кои сакаат шверцерски да ги протнат

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, побара хумано градење во градот, но и следење на стандардите за градење, за да не се повтори тоа што се случи пред 60 години со катастрофалниот земјотрес.
Read more

Арсовска: Откривме луѓе трајно иселени во Германија дека земаат плата од „Комунална“

Read more
play_arrow

Арсовска ги нарече колегите градоначалници инфлуенсери: Нека фатат да работат

Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more