Данил Медведев

Медведев го исфрли Циципас и закажа финале со Надал

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласира во финалето на Австралија опен каде ќе игра против Шпанецот Рафаел Надал.
Read more

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Репрезентацијата на Русија со победата против Шпанија ја воведе Србија во четвртфиналето на Дејвис купот. Пресуди даблот во кој Карацев и Рубљов по пресвртот ги совладаа Лопес и Гранољерс.
Read more

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Откако на 12 април доби позитивен тест на коронавирус, Русинот Данил Медведев ќе го пропушти Мастерсот во Монте Карло.
Read more
play_arrow

Mедведев за првпат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more