Доналд Трамп

Трамп: Кина мора да одговара пред светот поради COVID-19

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денеска на Генералното собрание на ОН нагласи дека Кина мора да одговара пред светот за своите постапки во врска со пандемијата COVID-19.
Read more

Орбан отворено навива за победа на Трамп на изборите во САД

Унгарскиот премиер Виктор Орбан даде поддршка за повторниот избор на Доналд Трамп на ноемвриските претседателски избори во САД, изјавувајќи дека неговите демократски ривали го протуркаа „моралниот империјализам“ во светот што конзервативни
Read more

Тачи го одликува Трамп со Орденот на слободата и го покани да го посети Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи му го додели на претседателот на САД, Доналд Трамп, највисокото државно одликување на Република Косово, Орденот на слободата и воедно го покани во најскоро време да ја посети земјата.
Read more

Во книгата на Коен претседателот Трамп е опишан како расист кој се восхитувал од Путин

Во својата книга која излегува во продажба во вторник, Мајкл Коен, поранешен личен адвокат на претседателот на САД, меѓудругото раскажува и за воодушевеноста на Доналд Трамп од стилот на владеење на рускиот претседател Владимр Путин и за н
Read more

Захарова ја спореди фотографијата на Вучиќ и Трамп со сцена од „Basic Instinct“, остра реакција од Србија

По посетата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на Вашингтон и средбата со претседателот на САД, Доналд Трамп, се огласи портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова.
Read more

Трамп е здрав, тврди неговиот лекар

Шон Конли, личниот лекар на американскиот претседател потврди дека Трамп немал мозочен удар или некој друг сериозен здравствен проблем, како што објавија медиумите.
Read more

Трамп: Ќе воведеме царини за сите компании кои ќе заминат од САД

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата администрација, доколку биде реизбран, ќе воведе царини за секоја компанија што ќе ги напушти Соединетите Американски Држави за да отворат работни места во друга држава.
Read more

Трамп бара допинг тест пред дебатата со Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе побара допинг-тест пред дебатата со Џо Бајден, затоа што има сомнежи за здравјето на неговиот противник од редовите на демократите.
Read more

Телефонски разговор на Трамп и Ердоган за Медитеранот

Претседателите на Соединетите Американски Држави и Турција, Доналд Трамп и Реџеп Таjип Ердоган телефонски разговараа за регионални прашања, вклучително и Медитеранот, соопшти Анкара.
Read more

Републиканците официјално го номинираа Трамп за претседател на САД

Делегатите на Републиканската партија на денешната Националната конвенција во Шарлот официјално го номинираа Доналд Трамп за кандидат на претседателските избори во САД на 3 ноември.
Read more

Обама: Трамп функцијата претседател ја третира како реално шоу

Поранешниот американски претседател Барак Обама остро го искритикува неговиот наследник, републиканецот Доналд Трамп, оценувајќи го за несоодветен за функцијата шеф на државата, и ги повика гласачите да го изберат неговиот партиски колега
Read more

Трамп: Путин, Си, Ким и Ердоган се шахисти од светска класа

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека рускиот претседател Владимир Путин, кинескиот претседател Си Џинпин, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, се „шахисти од светска класа“.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more

Се самоуби познат француски готвач обвинет за силување

Read more