дрон

Кина разви дрон што може да ја пробие одбраната на носачите на авиони

Кинеските научници развија иновативна „летечка“ беспилотна подморница - дрон, што би можело да биде еден од најевтините и најефикасните методи за онеспособување на одбранбениот систем на флота носачи на авиони, с
Read more

Смртоносна машина: Новиот американски дрон може да носи 16 Hellfire ракети

Компанијата General Atomics со седиште во Калифорнија тестира нов дрон кој ќе биде посмртоносен од кој било друг моментално достапен за американската војска.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more