ЕХФ Лига на шампиони

Ракометната ЛШ ќе се игра и за викенд, тренерите добија право на челенџ

Ракометната Лига на шампиони ќе изгледа поинаку од фајналфорот што во јуни ќе се игра во Келн.
Read more

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар, кој вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампионите, преку соопштение ја објасни новонастанатата ситуација и причините поради кои е дојдено до неа.
Read more

Вардар со службена победа над Мешков оди во осминафиналето од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 официјално обезбеди место во осминафиналето на Лигата на шампиони, откако Европската ракометна федерација денеска му додели службена победа за неодиграниот натпревар против белоруски Мешков.
Read more

Вардар со два пораза од Веспрем елиминиран од Лигата на шампиони

Read more

Кире Лазаров стана рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите

Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, стана рекордер по број на одиграни натпревари во Лигата на шампионите.
Read more

Германците негостопримливи за Вардар поради гостувањето во Португалија

Бидејќи Вардар неодамна му гостуваше на Порто, Германците не му дозволуваат да дојде на мегдан со Фленсбург бидејќи бил во земја која се наоѓа во таканаречената црвена ковид-зона.
Read more

Ракометарите на Вардар заглавија во Порто, одложен дуелот со ПСЖ

Поради проблеми со летот на релација Порто-Франкфурт, екипата на Вардар 1961 остана во Португалија и ги пропушти врзаните конекции до Белград и Скопје за враќање дома по дуелот од Лигата на шампионите.
Read more

Барселона е првиот финалист во ракометната ЛШ

Каталонскиот тим му даде дури 37 голови на францускиот шампион и се избори за место во големото финале.
Read more

Ракометниот ЛШ фајнлфор во Келн без гледачи

Завршниот турнир во ракометната Лига на шампиони, што треба да се одржи на 28 и 29 декември во Келн, ќе се игра без публика поради пандемијата на коронавирусот, соопштија денеска организаторите.
Read more

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Од таборот на македонскиот шампион официјално потврдија дека нема да се игра утрешниот натпревар со ПСЖ откако две лица добиле позитивен резултат на тестирањата за COVID-19.
Read more

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Македонскиот ракометен шампион Вардар не отпатува во Франција каде утре требаше да го игра натпреварот со Пари Сен-Жермен во Лигата на шампионите.
Read more

Поради позитивни кај ПИК Сегед одложен натпреварот со Вардар

На барање на унгарскиот тим е одложен натпреварот од 3. коло во Групата А од Лигата на шампионите помеѓу ПИК Сегед и Вардар 1961 кој требаше да се игра в четврток.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more