Елон Маск

play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

По контроверзниот твит во кој Елон Маск тврдеше дека египетските пирамиди ги изградиле вонземјани, доби покани да ја посети земјата и лично да се увери што пишува во самите пирамиди за нивната изградба.
Read more

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Сопственикот на Tesla и на SpaceX, Елон Маск објави на Twitter дека е очигледно оти вонземјаните ги изградиле пирамидите во Египет.
Read more

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Елон Маск смета дека автомобилите кои ги произведува Tesla не се доволно достапни, па навести доаѓање на нов компактен електричен автомобил.
Read more

Елон Мaск првпaт меѓу петте најбогати луѓе во светот

Американскиот претприемач и основач на Tesla и SpaceX, Елон Маск по првпат се најде во листата на Forbes од пет најбогати луѓе во светот.
Read more

Маск на седмо место на листата на милијардери на Bloomberg

Елон Маск, го зазеде седмото место на најновата листа на милијардери на Bloomberg.
Read more
play_arrow

Бизарни работи кои Елон Маск ги кажа во емисијата на Џо Роген

Елон Маск повторно гостуваше во емисијата на еден од најпознатите автори на подкасти во светот – Џо Роген.
Read more

Елон Маск доби син со пејачката Грајмс

Елон Маск стана татко на синче, а веста ја сподели на Twitter.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more

Се самоуби познат француски готвач обвинет за силување

Read more