Интерпол

Интерпол: За време на ЕУРО 2020 уапсени 1.400 лица и запленети 6,7 милиони евра

Во глобална операција на Интерпол насочена против илегални обложувања и перење пари за време на одржувањето на ЕУРО 2020 лишени од слобода се 1.400 луѓе и запленети 6,7 милиони евра, соопшти денеска европската криминалистичка полиција со с
Read more

Интерпол приведе 195 осомничени за трговија со луѓе

Интерпол соопшти дека се уапсени 195 лица осомничени за трговија со луѓе во Африка и Европа и дека откритието на мрежата утврдило дека има околу 500 лица, жртви.
Read more

Интерпол: Криминалните групи подготвени за работа со вакцините

Во 2021 година вакцината против COVID-19 ќе биде вредна како течно злато, а мафијата и другите организирани криминални групи се подготвени илегално да се вклучат во овој бизнис, изјави шефот на Интерпол, Јирген Шток.
Read more

На Кипар сослушан сопственикот на бродот што го пренел амониум нитратот во Бејрут

По барање на Интерпол, кипарската полиција го пронашла и го сослушала 43-годишниот Русин, поранешен сопственик на бродската компанија, која во Бејрут пренела амониум нитрат, објавија медиумите од островот.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more