јајца

Готвачки совети за совршени јајца на око

Јајцата се богати со масни киселини и микроелементи како витамин Б и селен, кои го зајакнуваат имунитетот.
Read more

Митот е разбиен: Јадете јајца против покачен холестерол

Ново истражување покажа дека умереното консумирање јајца може значително да го подобри здравјето на срцето и да го намали нивото на холестерол во крвта.
Read more

Како да слабеете со јадење јајца за појадок?

Д-р Мајкл Мозли е креатор на неколку познати диети, меѓу кои и Fast 800 Keto, која од ден на ден стекнува сè поголема популарност.
Read more

Зошто е опасно да се чуваат картонските кутии од јајца?

Многумина од нас го следат мотото „Никогаш не знаеш кога ќе ти притреба“ кога во оставата оставаат празни кутии од сладолед, картонски кутии од јајца, кеси или пластични садови.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more