Ханси Флик

Во Лондон паднал договор: Ханси Флик ќе ја води Барса

Нов предводник на Барселона ќе биде германскиот стратег Ханси Флик. Ова го тврди угледниот шпански весник AS.
Read more

Барса ја презема човекот кој му го нанесе најголемиот срам на клубот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, најде интересно име за жешката клупа на клубот, а тоа е германскиот стручњак Ханси Флик.
Read more

Германија потврди, Флик го менува Лев по ЕУРО

Стратегот кој штотуку го напушти Баерн ќе седне на селекторското столче веднаш по завршувањето на претстојното Европско првенство менувајќи го Јоахим Лев.
Read more

Нагелсман го менува Флик во Баерн

Баварскиот великан експресно најде замена за тренерот Ханси Флик, кој најави заминување, и тоа во вонсерискиот предводник на Лајпциг.
Read more

Флик: Ситуацијата е тешка и затоа нема да барам нови играчи

Тренерот на Баерн откри дека клубот нема да се засилува зимава поради финансиската криза предизвикана од пандемијата.
Read more

Флик ги освои сите турнири во својата прва сезона како тренер

Баерн ја освои Лигата на шампионите 2019/20 совладувајќи го синоќа ПСЖ со 1:0 во финалето, додека Ханс-Дитер Флик стигна до трофејот во својата деби сезона како главен тренер.
Read more
play_arrow

Флик урна рекорд на Пеп во Баерн

Со синоќешната победа Ханси Флик направи скор од 22 победи во своите први 25 натпревари на клупата на Баерн, нешто што не му услеа ниту на големиот Пеп.
Read more

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Во очи на големото дерби, стратегот на Баерн му реплицираше на Хицфелд кој изјави дека Холанд веќе наликува на полскиот голгетер.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more