Хари Мегваер

play_arrow

Мегваер категоричен: Можам да се справам со навредите

Дефанзивецот повторно беше мета на критики откако во вторникот си постигна автогол во победата од 3:1 на Англија во големото дерби против Шкотска.
Read more

Фановите на Јунајтед слават: Мегваер со една нога е во Вест Хем

Вест Хем оствари начелен договор со Манчестер Јунајтед за трансфер на популарниот дефанзивец.
Read more

Мегваер очекува прекрасна атмосфера на Олд Трафорд против Македонија

Капитенот на Манчестер Jунајтед, Хери Мегваер очекува прекрасна атмосфера на „Олд Трафорд“ на квалификацискиот меч на англиската репрезентација против Македонија в понеделник.
Read more

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Манчестер Јунајтед по секоја цена сака да се ослободи од услугите на Хари Мегваер. Клубот е подготвен да го исплати играчот за тој да го напушти клубот.
Read more

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

По сѐ изгледа летово Хари Мегваер ќе мора да го напушти Манчестер Јунајтед, а како негова следна дестинација се издвојува Чизмата.
Read more

Мегваер се сели во Лондон

Хари Мегваер ќе го напушти Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Менаџерот Ерик Тен Хаг нема доверба во некогаш најскапиот светски дефанзивец.
Read more

Верувале или не, некој го сака Мегваер: Интер прави сѐ за да го донесе

Хари Мегваер, кој му се приклучи на Манчестер Јунајтед во 2019 година за рекордни 80 милиони фунти за да стане најплатениот дефанзивец во историјата, долго време беше на маргините на „Олд Трафорд“ и стана предмет на потсмев.
Read more
play_arrow

Троен кикс на најскапиот стопер во историјата - им ги подари головите на Германците

Хари Мегваер (29) пред три години стана најскапиот дефанзивец во историјата. Сепак, откако Манчестер Јунајтед му плати на Лестер 87 милиони евра отштета за него, на Мегваер му оди од лошо на полошо.
Read more
play_arrow

Мегваер: Да бев лош, немаше да го играм секој натпревар и кај двајцата тренери

Манчестер Јунајтед игра многу лошо оваа сезона, а „дежурен виновник“ е капитенот Хари Мегваер.
Read more
play_arrow

Несмасниот Мегваер го удри Погба по глава, Англичаните покажаа како се „подготвил“ за овој потег

Стоперот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер, повторно се најде во центарот на вниманието на англиската јавност откако го удри Пол Погба по глава на натпреварот против Норич.
Read more
play_arrow

Мегваер за неверојатното промашување: Затоа не сум напаѓач

Капитенот на Манчестер Јунајтед вели дека нема никаво оправдување за неговата колосална утка синоќа против Милан кога промаши неверојатна шанса од пред гол на празна мрежа.
Read more

Капитенот на Јунајтед: Сакаат да „кикснеме“ бидејќи ни се љубоморни

Со вчерашната победа од 3:1 против Евертон, Манчестер Јунајтед барем малку ги стивна критиките на англиските медиуми кои беа многу гласни во последните неколку недели.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more