Кирил Лазаров

Лазаров објави крај на кариерата: Заминувам со гордо крената глава

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров денес објави дека ја завршува професионалната кариера како играч. Тој преку социјалните мрежи ја образложи својата одлука.
Read more

Лазаров со една промена во составот во однос на првиот дуел со Чешка

Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров за вечерашниот дуел со Чешка направи една промена во составот во однос на средбата во Злин од пред четири дена.
Read more

Лазаров: Невозможна мисија беше да се стори нешто повеќе против Данска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, по вечерашниот пораз од Данска, рече дека неговите избраници немале никакви шанси за да се спротивстават на големиот фаворит.
Read more

Лазаров: Прифаќам критика, но убеден сум дека сме на добар пат

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, застана во одбрана на своите избраници и покрај двата пораза на стартот на Европското првенство.
Read more

Лазаров по поразот од Црна Гора: Направивме безброј грешки

Селекторот Кирил Лазаров истакна по вечерашниот натпревар против Црна Гора на Европското првенство во Дебрецин дека поразот на македонската репрезентација е апсолутно заслужен и се темели на големиот број технички грешки во редовите на „цр
Read more

Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, попладнево го објави списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за настап на средбата со Словенија во првото коло од Европското првенство.
Read more

Лазаров: Имам јасна целосна слика

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров е задоволен од изданието на неговите избраници на вчерашниот натпревар со Кувајт (22:21), втор меѓусебен тест дуел на двете селекции.
Read more

Лазаров: Важен е пристапот на играчите, Кувајт не се споредува со ривалите на ЕУРО

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, е задоволен од победата од 31:21 против Кувајт на првиот пријателски натпревар во подготовките за Европското првенство 2022.
Read more

Лазаров објави поширок список на ракометари за јунските пријателски

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација идниов месец ќе одигра два пријателски натпревари со Србија на кои ќе настапат ракометари кои се на поширокиот список.
Read more

Светскиот шампион Данска падна на дебито на селекторот Лазаров

Македонската ракометна репрезентација на крилјата на новиот играч-селектор, легендата Кире Лазаров, имаше брилијантно огнено крштевање против актуелниот светски шампион Данска.
Read more
play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонската ракометна репрезентација со бледите изданија на Светското првенство го „допре дното“ и оти сега е потребна макотрпна работа за враќање на старите патеки.
Read more

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Капитенот Кирил Лазаров оцени дека македонските ракометари треба да заборават на двата убедливи порази на отворањето на Мундијалот во Египет и целосно да се фокусираат на утрешниот решавачки натпревар за пласман во следната фаза против Чил
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more