коронавирус

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Докторите во Италија ѝ се воодушевуваат на отпорноста на баба Марија која три пати се заразува со коронавирусот и секој пат излегува како победник.
Read more
play_arrow

Вакцината ќе штити од коронавирусот една година

Во тек се испитувања и ако се покажат успешни, ќе бидат произведени 2 милијарди дози вакцини.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more