коронавирус

Научниците имаат сѐ повеќе докази дека изворот на SARS-CoV-2 е надвор од Кина

Научниците кои се обидуваат да го утврдат потеклото на вирусот што го предизвикува COVID-19 велат дека има сѐ повеќе докази кои укажуваат на тоа дека истрагата треба да се прошири и надвор од Кина.
Read more

Одложени пет натпревари во НБА поради заразени со коронавирус

Одложени се следните три натпревари на екипата на Сан Антонио, во чиј редови има четворица кошаркари заразени со коронавирус, како и претстојните два дуели на тимот на Шарлот Хорнетс, соопшти денеска раководството
Read more

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Властите во Брисел решија привремено да ја забранат проституцијата до понатамошна одлука, како дел од обидите да се спречи ширењето на коронавирусот во главниот град на Белгија.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Поради неисплатени плати работник во Германија сруши половина зграда

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more