Лејвер куп

play_arrow
filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Невиден инцидент се случи на Лејвер купот во Лондон кога навивач втрча на теренот и практично се запали пред очите на најголемите тенисери на сите времиња - Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ.
Read more

Европа никогаш посилна: Ноле, Рафа, Федерер и Мареј заедно против Светот

Најдобриот тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, се приклучи на ѕвездениот тим на репрезентација на Европа, која ќе се соочи со остатокот од Светот на петтото издание на Лејвер купот од 23 до 25 септември во лондонската „О2“ арена, соопш
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more