машко-женски односи

10 работи кои на жените им се важни при одбирањето сопруг

Постои тип на мажи со кои ќе излезат и тип на мажи за кои ќе се омажат. Машките многу често може да бидат одбиени како материјал за брак.
Read more

Предиграта е важна, но што треба да направите по водењето љубов?

Правилното однесување по сексот гради емоционална врска и покажува дека ви е грижа за партнерот надвор од сексуалните активности.
Read more

Пет причини поради кои никогаш не треба да имате врска со оженет маж

Љубовните односи често не се едноставни, па ни романтични какви што треба да бидат. Во потрага по вистинскиот, многупати се случува да наидете на погрешен маж. Меѓу нив и оние оженетите.
Read more

Руски психолог објаснува: Дали мажите всушност сакаат „спонзоруши“?

Контроверзен руски психолог го опиша типичното однесување на Европејките и откри како треба да располагате со парите за да успее врската.
Read more

Зошто мажите се менуваат по првиот секс со девојката?

Факт е дека многу мажи глумат само за да го добијат тоа што го сакаат.
Read more

По кои навики ќе ги препознаете интелигентните мажи?

Емоционално интелигентните мажи се ретки, многумина не умеат доволно да се носат со своите емоции. По кои навики може да ги препознаете ваквите мажи?
Read more

Пет реченици кои жените сакаат да ги слушнат во кревет

И мажите и жените имаат фантазии кои сакаат да ги исполнат во кревет. Но, исто така, и мажите и жените сакаат да слушнат одредени зборови кои можат да бидат еден вид афродизијак во водењето љубов.
Read more

Типови на мажи со кои жените никогаш нема да бидат среќни

Прво правило што треба да го знаете е дека не може да промените некој ко не сака да се промени, без разлика колку го сакате.
Read more

Четири работи кои жените ги прават, а мажите не ги поднесуваат

Без разлика дали сте излегле со некого само еднаш на состанок или неделно се гледате по неколку пати, веројатно знаете дека постојат работи кои жените понекогаш ги прават, а мажите едноставно не ги поднесуваат.
Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Вложувајќи напори да му се допаднеме на новиот партнер, да му удоволиме и да се поврземе, често знаеме да паднеме во искушението да ја „искривиме“ вистината за нас и нашите интереси, желби, стравови, стремежи...
Read more

Најлошите реченици кои може да ги слушнете од партнерот

Веројатно досега многупати сте прочитале кои работи треба да си ги кажувате секојдневно со партнерот, кои магични зборови можат да смират секаква расправија.
Read more

Што жените прво ќе помислат кога партнерот одеднаш ќе стане премногу фин?

Ретки се мажите кои секој ден се нежни, романтични, расположени за долги разговори. Поради тоа на жените често им е необично и сомнително кога партнерот одеднаш ќе стане претерано фин и внимателен.
Read more
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more