неплодност

СЗО: Еден од шест парови се бори со неплодност

Неплодноста погодува еден од шест парови ширум светот, според неодамна објавениот извештај на Светската здравствена организација (СЗО).
Read more

Што е секундарна неплодност?

Read more

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Како да се справите со стерилитетот, кој сè почесто ги погодува и мажите, и жените?
Read more

Не, вакцините не предизвикуваат неплодност

Една голема анализа на 35 студии спроведена во повеќе земји ширум светот покажа дека, во просек, околу 22,5 проценти од здравствените работници се двоумат околу вакцинацијата.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more