обложувалници

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Понекогаш треба да се одигра и антималерско ливче, а токму такво синоќа излезе добитно во Велес.
Read more

Интерпол: За време на ЕУРО 2020 уапсени 1.400 лица и запленети 6,7 милиони евра

Во глобална операција на Интерпол насочена против илегални обложувања и перење пари за време на одржувањето на ЕУРО 2020 лишени од слобода се 1.400 луѓе и запленети 6,7 милиони евра, соопшти денеска европската криминалистичка полиција со с
Read more

Ибра се соочува со тригодишна забрана за играње фудбал

Шокантни вести доаѓаат од Шведска каде реномиран медиум објави дека Златан Ибрахимовиќ може да добие забрана за бавење со фудбал во времетраење од 3 години.
Read more

АСОМ: Со измени на Законот на игрите на среќа, над 8.000 луѓе ќе останат без работа

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) смета дека се неприфатливи измени на Законот на игрите на среќа зашто ќе доведат до целосно затворање на индустријата, губење на илјадници работни места и огромни загуби за државниот буџет.
Read more

АЕТМ: Продолжувањето на интернет игрите на среќа е важно за Буџетот, но и за развојот на е-трговијата

Интернет игрите на среќа кои беа овозможени првпат со Уредбата со законска сила за примена на Законот за игри на среќа и забавни игри за време на вонредна состојба имаат значаен придонес во растот на онлајн трансакциите, сметаат од Асоција
Read more

Спортските обложувалници нема да нудат угостителски услуги по 23 часот

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) информира дека согласно со новите мерки за заштита од COVID-19 и ограничување на работното време на угостителските објекти, и спортските обложувалници нема да нудат угостителски услуги по 23 ч
Read more

Како безбедно да влезете во обложувалница во време на пандемија?

Мерките во земјава почнаа да се олабавуваат, а од вчера согласно одлуката на Влада почнаа со работа дел од трговските центри, спортските обложувалници и автошколите.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more