Орце Ѓорѓиевски

filter

Ѓорѓиевски: Вардар мора да постои – обезбедена поддршка за баражот

Read more

Ѓорѓиевски и Ганиу испија кафе во Чаршијата: Обајцата очекуваат вистински партнер во новата влада

Со пријателски разговор, кафе и баклава, градоначалникот и претседател на ЗЕЛС, Орце Ѓорѓиевски, беше пречекан во Старата чаршија од градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу.
Read more
play_arrow

Ѓорѓиевски: Утрово срушен нелегално граден објект во Кисела Вода, нема толеранција за никого

Акција за рушење на нелегално граден објект рано утринава се одвиваше во Општина Кисела Вода.
Read more
filter

Кисела Вода ја чисти огромната депонија во Бара, досега исчистени преку 70 депонии

Огромна дива депонија создадена од неодговорни граѓани се чисти денес во местото викано Бара во Општина Кисела Вода.
Read more

Отчет на Ѓорѓиевски: За две години реализирани се 90% од 4-годишната програма

Под слоганот „Големи идеи, за сериозни промени“, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски синоќа го презентираше отчетот од својата двегодишна работа на чело на Општина Кисела Вода.
Read more
play_arrow

Ѓубрето од Аеродром и Кисела Вода истурено пред Дрисла

Ѓубрето од Аеродром и Кисела Вода што синоќа со помош на механизација од други градови беше собрано од овие општини, заврши фрлено пред Дрисла.
Read more

Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, соопшти на Facebook дека е обиен неговиот автомобил, на кој е нанесена видлива материјална штета.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more