Пилешко месо

Рецепт на денот: Пилешко со мед и лимета

Ако уште не сте смислиле што вкусно ќе зготвите денес, ви предлагаме да направите сочно пилешко со мед, лимета и сос од соја.
Read more

Рецепт: Пилешко во бел сос со печурки

Пилешки гради и печурки во кремаст сос. Звучи фантастично, нели?
Read more
play_arrow

Како да испечете пиле како професионалец?

Искористете го продолжениот викенд за богат семеен ручек. Испечете пиле како професионалец и нагостете го семејството.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Полнети пилешки чамци

Направете шупливо бело месо па наполнете го со интересна смеса и уживајте во јадењето. Одличен предлог за малку така посвечена трпеза.
Read more

Осум причини зошто треба почесто да јадете пилешко месо

Здравствените придобивки од пилешкото се многубројни, па дури и ако го јадете само белото месо, добро е да знаете дека има многу протеини и содржи многу малку калории, што го прави идеална храна за одржување на посакуваната телесн
Read more

Рецепт на денот: Пилешки гради во сос од вино

Што вкусно да зготвите денес? Сочно бело месо што лесно се подготвува.
Read more
play_arrow

Пилешко какво не сте пробале досега - во сос од портокал и мед

Пилешкото месо е една од најчесто користените намирници во секоја кујна, бидејќи е здраво, евтино и лесно за подготвување.
Read more

Идеја за денешниот ручек: Полнети пилешки гради

Што вкусно да зготвите денес? Полнето бело пилешко кое брзо се готви.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Што вкусно да јадете денес? Вкусно пилешко со кари.
Read more

Предлог за ручек: Пилешко со коприва во бел сос

Пилешко месо во бел сос оди во комбинација со тестенини или ориз.
Read more

Делови од пилешкото кои негативно влијаат на телото

Пилешкото како месо било прикажано на вавилонските цртежи околу 600 година п.н.е.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко месо со зеленчук и пармезан

Одлична идеја за ручек со пилешко, зеленчук и пармезан.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more