Пилешко месо

Идеја за денешниот ручек: Полнети пилешки гради

Што вкусно да зготвите денес? Полнето бело пилешко кое брзо се готви.
Read more

Рецепт на денот: Пилешки гради во сос од вино

Што вкусно да зготвите денес? Сочно бело месо што лесно се подготвува.
Read more
play_arrow

Пилешко какво не сте пробале досега - во сос од портокал и мед

Пилешкото месо е една од најчесто користените намирници во секоја кујна, бидејќи е здраво, евтино и лесно за подготвување.
Read more

Рецепт на денот: Бургери со пилешки плескавици

Вкусни бургери со плескавици од пилешко месо - ручек кој се подготвува брзо.
Read more

Осум причини зошто треба почесто да јадете пилешко месо

Здравствените придобивки од пилешкото се многубројни, па дури и ако го јадете само белото месо, добро е да знаете дека има многу протеини и содржи многу малку калории, што го прави идеална храна за одржување на по
Read more

Рецепт: Пилешко во бел сос со печурки

Пилешки гради и печурки во кремаст сос. Звучи фантастично, нели?
Read more

Рецепт на денот: Пилешко со мед и лимета

Ако уште не сте смислиле што вкусно ќе зготвите денес, ви предлагаме да направите сочно пилешко со мед, лимета и сос од соја.
Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за пилешка салата

Вкусна салата со пилешко бело месо е одличен оброк за оние денови кога не сте расположени да поминете подолго време во кујната.
Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Искористете ги деновите од продолжениот викенд за вистинско гурманско уживање и дозволете си „храна за душа“. А што е подобро од пилешко и пармезан, во комбинација со тестенини?
Read more
play_arrow

Како да испечете пиле како професионалец?

Искористете го продолжениот викенд за богат семеен ручек. Испечете пиле како професионалец и нагостете го семејството.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more