полнач

Полнач од 240 вати е идниот универзален полнач за лаптопи?

USB тип-C од 240 вати може да значи дека наскоро секој полнач за лаптоп ќе биде универзален.
Read more

ЕУ ќе предложи усвојување заеднички полнач за сите паметни телефони

Долгорочниот план на Европската Унија за усогласување на полначите за паметни телефони и други уреди, наводно, треба да биде формално предложен и да стане закон.
Read more
play_arrow

Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач

Кинеската компанија Xiaomi претстави нов брз полнач за мобилен телефон. Станува збор за нов безжичен полнач од 80W за кој тврдат дека е најдобар на светскиот пазар, пренесе Verge.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако приклучите 100 полначи во телефонот?

Светот на технологијата е како создаден за разни експерименти, измени и прилагодувања.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more