поплави

play_arrow

Поплави направија хаос во Турција и Хаити

Силно невреме го погоди североисточниот дел на Турција, додека тропска бура го зафати Хаити по што двете земји претрпеа значителни штети од големите поплави.
Read more
play_arrow

Најголемата река на светот го поплави Судан

Реката Нил се излеа на многу места во Судан предизвикувајќи големи поплави, а има и загинати.
Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Кина го понигна нивото за опасност на највисото откако реката Јангцекјанг ја поплави провинцијата Хубеи. Проценките се дека околу 160 илјади жители се загрожени, а 60 илјади веќе се евакуирани.
Read more

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Венеција денеска го почна првото општо тестирање на контроверзниот нов систем на браната, чија цел е заштита на градот од големи поплави.
Read more
filter

Низ фотографии: Смртоносните поплави во Јапонија

Поројните дождови предизвикаа смртоносни поплави во југот на Јапонија. Најмалку 58 луѓе починаа во текот на последните денови, пренесе Guardian.
Read more
play_arrow
filter

Најмалку 20 загинати во поплави и лизгање на земјиштето во Јапонија

Најмалку 20 лица загинаа, а 13 се водат за исчезнати во поплавите и свлечиштата во префектурата Кумамото, во јужна Јапонија, објавија светските новински агенции.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more