Родриго Дутерте

Дутерте се закани дека ќе го укине Facebook на Филипини

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте отворено запраша дали да го забрани Facebook, откако американската социјална мрежа одлучи да ги отстрани профилите кои, како што тврди филипинскиот претседател, ги штитат државните интереси и се к
Read more

Дутерте: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте изјави дека ќе волонтира за тестирање на новата руска вакцина против COVID-19, бидејќи има доверба.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more