руски шпион

Холандија откри двајца руски шпиони, загрозени односите со Москва

Холандската разузнавачка агенција денеска соопшти дека открила двајца руски шпиони кои го шпионирале холандскиот сектор за наука и технологија, потег што веројатно дополнително ќе ги влоши веќе напнатите односи ме
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more