САД

Едвард Џозеф: Време е да се вмеша Бајден и да го заузда бугарскиот национализам

Париз сака да ѝ дозволи на Софија да ги внесе своите билатерални барања во формализираниот преговарачки процес на ЕУ – опасен чекор не само за Северна Македонија, туку и за целата ЕУ.
Read more

Русија од Кина побара воена помош, САД ги предупредиja на последиците

Неименувани американски функционери за повеќе медиуми изјавија дека Русија побарала воена помош од Кина. Како одговор на тоа, САД порачаа дека Пекинг ќе се соочи со последици ако го стори тоа.
Read more

Американските компании бараат 11 милиони работници, бројот на невработени нагло опадна

Бројот на Американци кои побарале бенефиции за невработеност минатата недела падна на најниско ниво во повеќе од 52 години, покажаа вчера податоците на Министерството за труд.
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more