секс

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Недостигот од секс може да има здравствени последици, а тоа е затоа што сексот има голем број здравствени придобивки.
Read more

Зошто на некои жени им се тресат нозете по секс?

Дали некогаш ви се треселе нозете по добар секс? Станува збор за реакција на сексуално задоволство и е многу добра за психофизичкото здравје.
Read more

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Стимулацијата на клиторисот иницира промени во телото кои го „подготвуваат“ за зачнување.
Read more

Најчестите и непотребни грешки кои жените ги прават во кревет

Кога станува збор за љубовните односи, многумина сметат дека не постои поубаво чувство од тоа целосно да се препуштите на љубовниот занес со цел да доживеете незаборавно секс искуство со партнерот.
Read more

Три работи кои немаат врска со сексот, но многу влијаат на него

Овие три работи влијаат на сексот, но немаат врска со него. Или барем така повеќето мислат.
Read more

Три видови секс кои треба да ги пробате барем еднаш во животот

Многу парови имаат иста рутина и исти ситуации во кревет, а тогаш ја создаваат и истата енергија.
Read more

Колку секс е премногу секс?

Според студија од 2017 година, просечно човек има секс 54 пати годишно, односно еднаш неделно. Ако вашиот личен просек е многу повисок, тогаш можеби се прашувате колку секс е премногу секс.
Read more

Три причини зошто во бракот по некое време нема секс

Нормално е сексуалната активност во текот на врската да се намалува. Повеќето парови би се препознале во тоа. Бракот без секс постои и може да опстане, секако, под посебни услови.
Read more

Секс грешки што не се простуваат

Едно најново истражување даде интересни одговори за едно од најчесто поставуваните прашања во врска со сексот што ги интересира и мажите и жените: Кои грешки најчесто ги правиме во сексот?
Read more

Што кога сакате да имате секс, но немате каде?

Ако ви е здосадено сè на истото место да имате секс или немате каде да водите љубов, одберете нешто ново. Без малку зачин, ништо не е доволно вкусно.
Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Без добра комуникација, паровите често имаат секс кој е како по сценарио или се повторува, без да задоволува.
Read more

Волшебни зборови кои можат да го поправат секој лош секс

За да изградите сексуална самодоверба потребно е искуство. Овие неколку чекори ќе ви помогнат истото да го подобрите.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more