селфи фотографии

Селфи тип, кавгаџија, сезнајко: Каква личност сте на социјалните мрежи?

Во денешно време скоро да не постои човек кој нема профил на една социјална мрежа како Facebook, Instagram или Twitter.
Read more

Поради селфи загинати се 379 луѓе во последните 12 години

Поради фотографирање на ризични места  во светот е регистриран 31 несреќен случај со смртен исход во првите седум месеци од оваа година.
Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Instagram моделот Линдзи Пелас не стана интернет сензација со 8.7 милиони следбеници на Instagram залудно, таа за Maxim откри неколку совети како да направите најдобри селфи фотки.
Read more

Кога мачка ќе направи селфи

Сопственикот на една мачка се изненадил кога го оставил телефонот отклучен во кујна, а потоа видел селфи фотографии од неговото домашно милениче.
Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Во оваа видео компилација ќе погледнете 30 селфи фотографии направени во вистинскиот момент, но се екстремно опасни.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more