X

X официјално дозволува XXX содржина

Условите за користење на платформата X сега дозволуваат NSFW содржина, освен во профилните слики и банери.
Read more

Готово е: Од денеска само X

Read more

Блокирањето на X платформата веќе не е исто

Платформата Х, порано позната како Twitter, го менува начинот на кој корисниците блокираат содржини.
Read more

X им дава сино знакче на корисниците со повеќе од 2.500 Premium следбеници

Неколку истакнати новинари и други корисници на социјалната мрежа Х добија сини знакчиња за верификација на нивните профили, а Питер Кафка од Business Insider сподели порака која ја добила платформата која е доказ дека промената не е случа
Read more

Закерберг му ја украде големата идеја на Маск

Марк Закерберг го престигна Илон Маск, имплементирајќи ја Threads идејата што Маск отсекогаш сакал да ја додаде на платформата X.
Read more

Дали ја добивте новата опција на платформата X?

На корисниците им се препорачува одвреме-навреме да проверуваат дали се појавила нова опција во нивната мобилна апликација.
Read more

X воведе аудио и видеоповици за корисниците на Android

Социјалната мрежа X, порано Twitter, воведе аудио и видеоповици за корисниците на уреди со оперативен систем iOS уште во октомври 2023 година, а сега овие опции ги добија и корисниците на Android.
Read more

Социјалната мрежа X воведува аудио и видео повици

Социјалната мрежа X, порано позната како Twitter, почна да воведува функција која веројатно никој претходно не ја побарал. Станува збор за функции за аудио и видео повици.
Read more

Маск размислува да го исклучи X во Европа

Read more

Маск планира да наплаќа месечна претплата на сите корисници на X (Twitter)

Сопственикот на социјалната мрежа X, позната како Twitter, Илон Маск, изјави дека планира да наплаќа претплата за користење на X на сите корисници, со цел борба против ботови.
Read more

X: Фотките од пред 2014 не се изгубени, проблематичниот баг е поправен

Во текот на изминатиот викенд многу корисници се пожалија дека постарите фотографии објавени на поранешниот Twitter, односно денешниот Х, „мистериозно исчезнале“, а компанијата сега потврди дека за тоа е одговорен баг и дека работи на реше
Read more

X ги избриша сите фотки објавени на Twitter помеѓу 2011 и 2014 година

Социјалната мрежа Х, поранешен Twitter, која минатата година ја купи американскиот милијардер Илон Маск и неодамна ја преименуваше, ги избриша сите фотографии објавени во периодот помеѓу 2011 и 2014 година - така барем се чини.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more